Nowe rozwiązania technologiczne

Pracownicy Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Legnickie Pole 27 marca br. wzięli udział w szkoleniu firmy FUNKE POLSKA.  Prezentowane były najnowsze technologie systemów kanalizacyjnych PVC-U od średnicy DN/OD 110 do DN/OD 800 oraz systemów podczyszczania i zagospodarowania wody deszczowej, a także nowych propozycji rozwiązań połączeń różnych rodzajów rur.Wywalamy graty z chaty !


WYWALAMY GRATY Z CHATY !

Szanowni Mieszkańcy poniżej przedstawiamy harmonogram zbiórki odpadów tzw. „problemowych”:

Nazwa miejscowości

Rodzaj odpadów „problemowych”

Termin zbiórki

Biskupice, Koskowice, Kłębanowice, Legnickie Pole

Zużyty i kompletny sprzęt RTV i AGD*

09 kwietnia 2018 r. (poniedziałek)

Odpady wielkogabarytowe**

12 kwietnia 2018 r.  (czwartek)

Zużyte opony samochodowe ***

19 kwietnia 2018 r. (czwartek)

Czarnków, Księginice, Lubień,
Mikołajowice,  Ogonowice, Strachowice, Taczalin

Zużyty i kompletny sprzęt RTV i AGD*

10 kwietnia 2018 r. (wtorek)

Odpady wielkogabarytowe**

13 kwietnia 2018 r. (piątek)

Zużyte opony samochodowe ***

19 kwietnia 2018 r. (czwartek)

Bartoszów, Gniewomierz – Psary, Koiszków,
Mąkolice, Nowa Wieś Legnicka, Raczkowa

Zużyty i kompletny sprzęt RTV i AGD*

11 kwietnia 2018 r. (środa)

Odpady wielkogabarytowe**

14 kwietnia 2018 r.  (sobota)

Zużyte opony samochodowe ***

20 kwietnia 2018 r. (piątek)

 

Zużyte rzeczy/sprzęty należy wystawić przed posesją najpóźniej w ustalonym dniu do godz. 7:00 rano. Odpady można składać przed posesją w dzień poprzedzający dzień odbioru w/w odpadów. W ustalonym dniu (po godz. 700) pracownicy firmy COM-D z Jawora zabiorą zebrane rzeczy/sprzęty.
Odpady wystawione w dniu odbioru po godzinie 7:00 nie zostaną odebrane. 

 

* zużyty sprzęt RTV i AGD – np. pralki, lodówki, żelazka, komputery, telewizory, monitory, sprzęt audio i inne urządzenia tego typu.

 

Sprzęt musi być kompletny (tzn. lodówka musi mieć agregat, ekran monitora nie może być stłuczony, itp). Prosimy nie wystawiać baterii i świetlówek.

 

** odpady wielkogabarytowe – np. meble, tapczany, dywany, wykładziny, materace, meble ogrodowe, pergole, sprzęt sportowy i rekreacyjny (rowery, sanki, narty), duże zabawki, wózki dziecięce itp.

 

*** zużyte opony wyłącznie od samochodów osobowych, inne opony nie będą odbierane.


Informacja dla Mieszańców

W związku z koniecznością usunięcia awarii w dniach:
15.03.2018 r. w godz. 09.00-12.00 nastąpi odcięcie dopływu wody do mieszańców Kłębanowic, Koskowic, Bartoszowa 14.03.2018 r. w godz. 11.00-14.00 nastąpi odcięcie dopływu wody do mieszańców Legnickiego Pola.

Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

Dzikie wysypiska śmieci

Dzięki interwencji mieszkańców udało się zlokalizować na terenie Naszej Gminy dzikie wysypiska śmieci. Pozostawione odpady to przede wszystkim części ze zdemontowanych aut czy odpady budowlane.
Przy tej okazji zwracamy się z prośbą do mieszkańców o zgłaszanie podobnych zdarzeń. W przypadku zauważenia osób, które dokonują nielegalnego wyrzucania śmieci prosimy o zgłaszanie takich przypadków natychmiast na policję. Jednocześnie informujemy, że kosztem likwidacji każdego dzikiego wysypiska śmieci jest obciążany nasz zakład – GZGK Legnickie Pole Sp. z o.o., a tym samym niestety mieszkańcy Gminy Legnickie Pole.Opóźnienia w odbiorze odpadów komunalnych

W związku z awarią specjalistycznego samochodu do odbioru odpadów FIRMY COM-D z Jawora, informujemy o wystąpieniu w dniu 31.01.2017 r. opóźnień w odbiorze frakcji SUCHEJ. Od wczesnych godzin porannych 1 lutego br.odbierane są odpady z dnia poprzedniego. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.


Kalendarz 2018

Poniżej kalendarz na 2018 rok (pobierz plik).

Załączniki
Download this file (Kalendarz GZGK na 2018 rok.pdf)Kalendarz 20185521 kB

Harmonogram odbioru odpadów

Informujemy, iż od dnia 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku będzie obowiązywał nowy „Harmonogram odbioru odpadów”, który został opracowany dla poszczególnych miejscowości z terenu Naszej Gminy. W dalszym ciągu odpady komunalne odbierane będą przez PUPiH „COM-D” Sp. z o.o. z Jawora. Po kliknięciu na daną miejscowość, otworzy się harmonogram ze szczegółowymi informacjami: BARTOSZÓW, BISKUPICE, CZARNKÓW, GNIEWOMIERZ, GNIEWOMIERZ-PSARY, KOISZKÓW, KOSKOWICE, KŁĘBANOWICE, KSIĘGINICE, LEGNICKIE POLE, LUBIEŃ, MĄKOLICE, MIKOŁAJOWICE, NOWA WIEŚ LEGNICKA, OGONOWICE, RACZKOWA, STRACHOWICE, TACZALIN.
Ponadto, jak co roku „Harmonogram odbioru odpadów” zamieszczony jest w kalendarzu na rok 2018.